© Adobe Stock

W końcu czas uwolnić czas!

Dorota Wietrzyk
29 listopada 2022

Nadać paczkę, zapłacić za prąd, doładować kartę miejską, wypłacić gotówkę z bankomatu i jeszcze zrobić zakupy? Koszmar! Chyba że… załatwisz to w jednym miejscu! A wolne chwile są już tylko dla ciebie.

Zarządzanie czasem na najwyższym poziomie

Z pewnością każdy spotkał się z określeniem "zarządzanie czasem". Jednak czy czasem faktycznie da się zarządzać? W końcu wszyscy mamy do dyspozycji takie same 24 godziny na dobę. Na pewno nie raz zastanawiasz się, jak niektórzy to robią, że ze wszystkim zawsze zdążą? Jogging o poranku, szybki prysznic, zaprowadzenie dzieci do szkoły i zameldowanie się w pracy przed dziewiątą, a ty ledwo zdążysz zrobić śniadanie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, ale jedną z nich z pewnością jest tracenie cennego czasu.

Wiele osób nie dba o swoje pieniądze, dopóki nie wyda prawie wszystkich, a inni robią to samo ze swoim czasem.

Johann Wolfgang von Goethe

Zanim zaczniesz zaprzeczać, że ty przecież czasu nie marnujesz, przyjrzyj się jeszcze raz swojej codziennej rutynie. Na pewno znajdziesz kilka kwestii nadających się do poprawy. Chociażby szybkie przescrollowanie social mediów – przecież nie musisz tego robić co kilkanaście minut.

Zrób rachunek sumienia

Jeśli już zdiagnozujesz, gdzie ucieka ci najwięcej cennych minut, zacznij działać. Miej w zasięgu ręki kalendarz lub planer i zapisuj skrupulatnie wszystko, co masz do zrobienia danego dnia. Przyjrzyj się swoim planom – może masz ich za dużo i są one po prostu niewykonalne. Zobacz, co możesz przełożyć, a może z czegoś całkowicie da się zrezygnować? Pomyśl, ile czasu tracisz, stojąc w kolejkach. Do banku, na poczcie, nawet do biletomatu, gdy akurat potrzebujesz doładować bilet miesięczny. A teraz wyobraź sobie, że możesz to wszystko załatwić w jednym miejscu, i to w dowolnym, wygodnym dla ciebie momencie. W Żabce zapłacisz bieżące rachunki, zasilisz kartę miejską, a także wypłacisz gotówkę, przy okazji robiąc codzienne zakupy. Wygodnie, prawda?

Wypłacaj i wpłacaj gotówkę bez szukania bankomatu.
Doładuj kartę miejską przy okazji zakupów.
Kupuj energię i kontroluj wydatki.
Opłacaj rachunki szybko i łatwo.

Nie czekaj – działaj

Internet przyzwyczaił nas, że większość spraw jesteśmy w stanie załatwić od ręki. Po prostu "klik" i gotowe. Ten medal, szczególnie jeśli chodzi o zakupy online, ma i drugą stronę, która już tak dynamiczna nie jest. Wyobraź sobie, że czekasz na kuriera. Czekasz i czekasz, czas ucieka, a przecież paczkę możesz błyskawicznie odebrać i nadać w najbliżej Żabce, i to o dowolnej porze dnia. Czas, który zaoszczędzisz na czekaniu, możesz poświęcić na coś miłego tylko dla siebie. 

 ;
Źródło zdjęć: © materiały partnera

Jak widzisz, zarządzanie czasem to nie czarna magia. Wystarczy wszystko sobie zaplanować, zastanowić się, czy plany są wykonalne, a gdzie się da – pozwolić sobie pomóc. Upraszczanie codzienności to wszystko, czego potrzebujesz, by zyskać cenne minuty na przyjemności!

Źródło artykułu:WP abcZdrowie