Joanna Przetakiewicz© Reporter | Piotr Kamionka/REPORTER

Tak nawadniają się gwiazdy. Proste triki show-biznesu

Simona Stolicka
6 marca 2023

Mało się mówi o skutkach odwodnienia, na które powinniśmy zwracać uwagę. To m.in.: sucha skóra, ból i zawroty głowy, odczuwalne osłabienie. Aby temu zapobiec, przedstawiamy metody picia wody przez polskie gwiazdy – po tych trikach na pewno coraz częściej będziecie sięgać po "butelkę".

Woda zdrowia doda

Woda jest niezbędnym elementem naszego życia, natomiast większość ludzi ma problem z dopilnowaniem prawidłowego nawodnienia organizmu. Jak więc nauczyć się tej cennej i niezbędnej do funkcjonowania organizmu czynności?

W dobie Instagrama poprosiliśmy autorytety z przeróżnych dziedzin show-biznesu o rady dotyczące odpowiedniego nawodnienia.

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz – kobieta, która doskonale dba o swój własny wellness i prowadzi zdrowy tryb życia, opowiedziała o tym, jak istotne jest dla niej picie wody. Zdradziła, ile litrów dziennie wypija.

- Picie wody nie wymaga od nas znajomości zasad fizyki kwantowej ani przeprowadzania skomplikowanych działań, a jednak wszyscy mamy z tym problem. Zapominamy, robimy to niechętnie, nie mamy takiego odruchu. To kwestia wypracowania w sobie tego zdrowego nawyku. Według ekspertów zdrowia każda dorosła osoba powinna wypijać 30 ml wody na kilogram masy swojego ciała. Też się tego uczę i myślę, że 1.5 litra wody to moje minimum - mówi.

Robię więc sobie wszędzie takie aqua-strefy - na stoliku nocnym, w salonie, w samochodzie, w miejscu, gdzie pracuję

Joanna PrzetakiewiczJoanna Przetakiewicz

Trik na odpowiednie nawodnienie "by Joanna Przetakiewicz" zwraca uwagę ze względu na swoją kreatywność.

- Słyszałam o różnych strategiach, ale jedna jest według mnie najskuteczniejsza: to picie wody w małych ilościach przez cały dzień. Poza tym muszę mieć butelkę wody cały czas w zasięgu wzroku i pod ręką. W przeciwnym razie to nie działa i na koniec dnia okazuje się, że nie wypiłam nic. Robię więc sobie wszędzie takie aqua-strefy - na stoliku nocnym, w salonie, w samochodzie, w miejscu, gdzie pracuję, biorę wodę ze sobą na spacer. I wtedy to działa - wyjaśnia Joanna Przetakiewicz.

I dodaje, co odpowiednie nawodnienie daje jej organizmowi:

- Regularne picie wody to elastyczna, gładka skóra, piękna, sprężysta cera, a przede wszystkim lepsze samopoczucie. Woda wypłukuje toksyny, przyspiesza metabolizm, reguluje temperaturę ciała. Kiedy dbam o odpowiednie nawodnienie, widzę po swoim organizmie, że lepiej funkcjonuje. Moje ciało wygląda lepiej. Testowałam kilka aplikacji do monitorowania ilości wypijanych płynów w ciągu dnia, ale u mnie to kompletnie nie sprawdziło się. Nie miałam głowy, żeby notować każdą szklankę wody, wpisywać te wszystkie dane, parametry. Na koniec tygodnia wyświetlał mi się alert, że jestem bliska uschnięcia (śmiech). Postanowiłam więc pożegnać się z technologią i przejść w tryb offline.

Daria Ładocha

Nie zapominajmy o tym, że woda powinna towarzyszyć nam wszędzie, nawet w pracy. Daria Ładocha, prowadząca kultowy program "Azja Express" przyznała, że osoby z produkcji pomagały jej pamiętać o wodzie, która odgrywa ważną rolę w jej życiu. Daria jest ekspertką w dziedzinie zdrowej i smacznej kuchni, a co za tym idzie zdrowego stylu życia. Jej triki również przypadną wszystkim do gustu, są proste i skuteczne.

Daria Ładocha
Daria Ładocha© Instagram

- Żeby dużo wody pić, trzeba sobie ją przygotować. Moim trikiem jest patent, żeby przygotować sobie cztery butelki, które mają 500 ml wody. Ja mam w domu takie swoje baniaczki wielorazowego użytku i dopóki nie wypiję tych czterech butelek, to nie mogę iść spać - zdradza swój trik Ładocha.

- Podczas nagrywania "Azji Express" miałam takiego strażnika wody, czyli moją asystentkę, która cały czas chodziła ze mną ze słomką i mówiła mi: "PIJ". Ona liczyła te butelki, bo ja w ferworze programu nie panowałam nad tym, ile wypiłam, ale powiedziałam jej, że to jest dla mnie bardzo ważne, żeby pilnowała mnie z wodą i ona chodziła za mną, żebym piła - opowiada.

Sylwia Nowak

Sylwia Nowak – aktorka, piosenkarka i przyszła mama zdradziła, czym dla niej jest odpowiednie nawodnienie, ile wody wypija dziennie i czy bardziej dba o odpowiednie nawodnienie, będąc w ciąży.

- Staram się codziennie wypijać około 2 litrów wody (samej wody), tym bardziej teraz w moim stanie - bo wiem, że woda jest niezbędna do prawidłowego rozwoju mojego Maluszka. Odkąd zaczęłam zwracać uwagę na styl życia, a dokładniej - po prostu zdrowiej żyć, woda stała się podstawą mojego nawodnienia w ciągu dnia… choć przyznaję, że wcześniej tak nie było - wyznaje piosenkarka.

Jak nie zapominać o odpowiednim nawodnieniu w "biegu" związanym z pracą?

- Na planach seriali, reklamowych czy choćby podczas nagrywania moich teledysków woda to podstawowy napój, który jest zawsze. Także do studia nagraniowego zawsze zabieram ze sobą swoją wodę. To już niezbędny standard, więc nawet gdybym zapomniała, to wszędzie jest woda, która na szczęście sama się przypomina, żeby ją pić - mówi.

Marika

Marika, wokalistka, autorka tekstów i mama dwójki dzieci również zdradza swoje metody na funkcjonowanie i życie z wodą. Jak się okazuje, może też być to źródło przeróżnych inspiracji.

Niestety w biegu związanym z pracą i opieką nad dziećmi czasami zdarza się zapomnieć o nawodnieniu

Marika

- Staram się wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Latem zdecydowanie przekraczam tę ilość, zimą pijam więcej herbat i kaw, ale raczej jestem herbaciarą. Woda to życie! Ulubiony napój! Nigdzie tak, jak w kąpieli nie przychodzą do mnie pomysły i rozwiązania mniej i bardziej złożonych sytuacji. Woda oczyszcza nie tylko moje ciało, ale i umysł! Pięknie uosabia i to, co w naturze łagodne i delikatne i to, co silne i żywiołowe - mówi wokalistka.

- Niestety w biegu związanym z pracą i opieką nad dziećmi czasami zdarza się zapomnieć o nawodnieniu, dlatego aplikacja przypominająca o piciu wody jest jak najbardziej "HOT" - przyznaje

Martyna Kaczmarek

Martyna Kaczmarek - modelka ciałopozytywna i feministka przyznaje, że zapomina o regularnym piciu, natomiast jest zwolenniczką aplikacji, która jej o tym przypomina.

Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek© Instagram

- Picie wody to nie ukrywam, jeden z trudniejszych nawyków do utrzymania. Jestem jedną z tych osób, która nie czuje mocno pragnienia. Jednak w większości przypadków udaje mi się o tym pamiętać. Moje triki to aplikacja, w której mam wpisany cel na wypicie określonej ilości szklanek wody. Dodatkowo staram się mieć zawsze butelkę z wodą na widoku, aby pamiętać o tej czynności. Gdy wychodzę na miasto, to do jedzenia staram się zamawiać wodę. Wypijam 1.5 litra samej wody, do tego jeszcze dużo zielonej herbaty - mówi modelka

Jak widać gwiazdy ze zróżnicowanych branż, stosują przeróżne metody na picie wody. Oznacza to, że nie można rezygnować z tej czynności i nie trzeba się zmuszać do picia, kiedy możemy w przyjemny i łatwy sposób wprowadzić to w naszą codzienną czynność, którą z czasem zaczniemy wykonywać z przyjemnością. Czekamy na wasze komentarze, który trik najbardziej przypadł wam do gustu. Może macie jakieś inne sposoby, którymi chcecie się z nami podzielić?

Źródło artykułu:WP abcZdrowie