© Adobe Stock

Domowe ułatwiacze i umilacze życia, które warto mieć pod ręką

Marta Siemieniuk
10 listopada 2022

To ważne, by dobrze czuć się w miejscu, gdzie na co dzień przebywamy. Na szczęście o atmosferę i wygodę możemy zadbać sami. Czasem wystarczą drobiazgi – jak pięknie pachnąca świeczka, miękka poduszka, miłe dla oka obrazki na ścianach, ulubiony kubek na pyszną kawę czy szklanka krystalicznie czystej wody. Tak niewiele trzeba, by codzienność była piękniejsza!

Partnerem jest Aquaphor

Mój dom jest moją twierdzą – mawiał przed wiekami angielski polityk Edward Coke. Nadal są tacy, którzy to powiedzenie z chęcią biorą dla siebie. Inni – wręcz odwrotnie – pragną prowadzić otwarty dom, zapraszają gości, świetnie się czują, gdy w ich prywatnej przestrzeni ktoś przebywa. Niezależnie jednak, czy dom jest tylko dla domowników, czy również dla ich przyjaciół i znajomych, powinien być wygodny, przytulny, po prostu dobry do wypoczynku, a czasem również i pracy.

Umilacze, ułatwiacze, czyli must have każdego domu

Oczywiście ważne są kolory ścian, meble, dekoracje. To ma wpływ na komfort codziennego życia, dlatego na urządzenie mieszkania poświęcamy zwykle sporo czasu. Na komfort wpływają jednak też drobiazgi. Na szczęście! Bo tu wystarczy chwila, by poprawić sobie humor, a nawet sprawić, by życie było wygodniejsze.

Każdy zapewne ma swoje domowe "must have". Lista domowych ułatwiaczy i umilaczy życia może być naprawdę bardzo długa. Miejsce na niej znajdą na pewno pięknie pachnące świeczki czy kominki do podgrzewania aromatycznych olejków. W sklepach jest ich naprawdę całe mnóstwo, bez problemu wybierzemy więc i kształt pasujący do wnętrz mieszkania czy domu, i zapach, który sprawi, że rzeczywistość będzie cudownie pachniała.

Świece to oczywiście nie tylko zapach, ale i cudowne, nastrojowe światło. Oprócz świeczek wyczarujesz je jeszcze z pomocą designerskich lampek, które możesz rozmieścić w całym domu – obok głównego oświetlenia.

Klimat w mieszkaniu tworzą też miękkie, kolorowe poduchy rozsypane po kanapach i podłodze, mięsiste, ciepłe koce i pledy, książki – równo ustawione na półkach lub po prostu ułożone w stosy na szafkach czy przy łóżku. Wygodny dom bowiem wcale nie musi być uporządkowany jak w katalogu. Atmosferę, klimat i taką właśnie domowość tworzą często te rzeczy nieidealne. Dlatego nie wahaj się, czy powiesić na ścianie przedszkolny rysunek twojego dziecka, czy wstawić do flakonu przygotowane przez nie kwiatki z bibułki. Jeśli zaś chcesz, by było stylowo – zadbaj o designerskie ramki i wazon, do których włożysz wytwory dziecięcych rączek.

  • Woda znajduje się we wszystkich tkankach i komórkach naszych organizmów. Jest rozpuszczalnikiem składników chemicznych m.in. związków mineralnych, witamin, hormonów czy enzymów. Usuwa z organizmu toksyny, zwilża błony śluzowe, zapewnia ruchomość stawów czy zabezpiecza organy przed uszkodzeniem. Optymalne nawodnienie przekłada się m.in. na gładszą skórę, sprawniejszy metabolizm, lepszą koncentrację oraz kondycję mięśni i narządów, np. nerek czy jelit.
  • Aby osiągnąć optymalny stan nawodnienia organizmu, przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien wypijać nie mniej niż 8 szklanek dziennie. Najlepiej postawić na dobre jakości wodę. Jak się okazuje, woda z kranu poddana procesowi filtracji nie ustępuje pod względem jakości wodzie w plastikowych butelkach PET.
  • Woda wodociągowa jest bezpieczna i można ją pić bez żadnych obaw – potwierdzają to liczne, regularnie przeprowadzane badania. Nie każdemu jednak pasuje jej zapach i smak. Z pomocą przychodzą nowoczesne filtry, które usuwają smak i zapach chloru z wody kranowej, eliminują szkodliwe związki i nadają jej wyjątkowe walory zdrowotne.
  • Wodę można poddać filtracji w warunkach domowych na wiele sposobów. Najprostszym i najszybszym sposobem jej uzdatnienia jest użycie dzbanka filtrującego.
  • Dzieci są ciekawe świata, dlatego proponując im wodę do picia, warto przekazać im także wiedzę na temat tego, jak ważną rolę pełni ona w środowisku naturalnym oraz naszych organizmach. Jest to również idealna okazja do wyrobienia u dzieci ekologicznych nawyków, np. oszczędnego korzystania z wody czy świadomej rezygnacji z wody w butelkach PET.
  • Butelka Aquaphor to rozwiązanie, które na pewno umili codzienność! A jeśli będziesz pamiętać o wymianie wkładów filtrujących, będziesz się nim cieszył przez długie miesiące. Pamiętaj, że wydajność wkładu to aż 150 litrów.
[1/6] Woda znajduje się we wszystkich tkankach i komórkach naszych organizmów. Jest rozpuszczalnikiem składników chemicznych m.in. związków mineralnych, witamin, hormonów czy enzymów. Usuwa z organizmu toksyny, zwilża błony śluzowe, zapewnia ruchomość stawów czy zabezpiecza organy przed uszkodzeniem. Optymalne nawodnienie przekłada się m.in. na gładszą skórę, sprawniejszy metabolizm, lepszą koncentrację oraz kondycję mięśni i narządów, np. nerek czy jelit. Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Dobra kawa nie wystarczy. Na smak wpływa też jakość wody

Ale nie zapominajmy, że dom to również aromat świeżo zaparzonej kawy i herbaty! Tu naprawdę warto poświęcić czas na rytuały! Wygodny zaparzacz, ogromna filiżanka, w której oprócz herbacianego naparu zmieści się też spora łyżeczka konfitur lub miodu czy ulubiony kubek na poranną kawę – to przedmioty, z których nie warto rezygnować. Latem zaś postawmy na karafkę czy dzbanek oraz szklanki z grubego szkła, które pozwolą cieszyć się smakiem zimnej wody.

Woda to życie, a czysta woda oznacza zdrowie.

Audrey Hepburn

A propos napojów! By czerpać z nich przyjemność – zadbaj o to, by były naprawdę dobrej jakości. Świeżo mielona kawa, ulubiony gatunek herbaty i krystaliczna woda, wzbogacona odpowiednimi minerałami – to sekret dobrego poranka, miłego spotkania z przyjaciółmi czy leniwego niedzielnego popołudnia.

Dobrą kawę czy herbatę znajdziesz w specjalistycznych sklepach, kawiarniach (tu też można ziarna kupić do domu), ale i w zwykłych hipermarketach. A co z wodą? Ta z kranu oczywiście nadaje się do picia, ale nie zawsze i nie wszystkim odpowiada jej smak. Poza tym mimo że woda dostarczana do naszego domu czy mieszkania jest doskonałej jakości, to zanim dotrze do naszego kranu, musi jeszcze pokonać długą drogę przez rury, w których zbiera wszystko, co napotka na swojej drodze i staje się wtórnie zanieczyszczona. Woda może zawierać związki żelaza pogarszające jej smak, rakotwórcze metale ciężkie i pestycydy, a jeśli dodatkowo mamy wodę bogatą w związki wapnia i magnezu, na naszych sprzętach AGD i naczyniach osadzi się kamień.

Dzbanki filtrujące to ekologia, ekonomia i świetny smak

Kupowanie butelkowanej wody nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne: wydajemy niepotrzebnie pieniądze, a przy okazji przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska dodatkowym plastikiem. Jakie więc jest rozwiązanie? Czystą i smaczną wodę "wyprodukuj" sobie w domu! Naprawdę, nie jest to wcale trudne. Z pomocą przychodzi firma Aquaphor i jej produkty, których z powodzeniem możesz używać w swoim domu (a niektóre zabierzesz nawet na wycieczkę, spacer czy do pracy).

To filtry kuchenne, montowane pod zlewem, w szafce kuchennej, ale też dzbanki filtrujące i wygodne w podróży (i dużej, nawet kilkudniowej, i tej małej – do szkoły czy pracy) butelki.

Woda przefiltrowana w dzbanku nie tylko dostarcza do organizmu podstawowe składniki mineralne, ale także jest smaczna i ma neutralny zapach. Co ważne, jest pozbawiona wszelkich osadów, metali ciężkich, chloru i innych szkodliwych związków organicznych, które mogą znajdować się w wodzie z kranu. Jak zapewnia producent – dzbanki zapewniają efekt przegotowanej wody… bez gotowania jej.

Co ważne, oferta Aquaphor jest skrojona pod różne potrzeby. Dla singli najlepszym wyborem będzie akcesorium o niewielkiej pojemności np. ok. 1500 ml. Rodziny oraz osoby, które spożywają dużo wody w ciągu dnia, powinny postawić na większy dzbanek, który pozwoli za jednym razem uzupełnić czajnik, przygotować klika kaw i herbat, zalać owsianki czy kaszki i mleko dla dzieci.

Według szacunków Euromonitor International co minutę na całym świecie kupuje się prawie milion plastikowych butelek, czyli ok. 20 tys. na sekundę! Ludzie nie zaprzestaną kupowania napojów w plastiku z dnia na dzień, dlatego działania na rzecz środowiska warto zacząć od siebie, swoich rodzin i domów. Rezygnacja z zakupu wody w butelkach PET na rzecz "domowego ujęcia" kranówki jest ważnym krokiem w kierunku życia zero waste.
Według szacunków Euromonitor International co minutę na całym świecie kupuje się prawie milion plastikowych butelek, czyli ok. 20 tys. na sekundę! Ludzie nie zaprzestaną kupowania napojów w plastiku z dnia na dzień, dlatego działania na rzecz środowiska warto zacząć od siebie, swoich rodzin i domów. Rezygnacja z zakupu wody w butelkach PET na rzecz "domowego ujęcia" kranówki jest ważnym krokiem w kierunku życia zero waste.
Kupowanie zgrzewek wody w markecie nie oznacza, że robimy to, co najlepsze dla naszego zdrowia. Do produkcji 1,5-litrowej butelki zużywa się trzy razy więcej wody, niż może ona pomieścić! A butelka PET potrzebuje na rozłożenie ok. 500 lat.
Kupowanie zgrzewek wody w markecie nie oznacza, że robimy to, co najlepsze dla naszego zdrowia. Do produkcji 1,5-litrowej butelki zużywa się trzy razy więcej wody, niż może ona pomieścić! A butelka PET potrzebuje na rozłożenie ok. 500 lat.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Warto zwrócić uwagę na dzbanek elektroniczny Aquaphor J.Shmidt 500, w którym absolutną ochronę bakteryjną zapewnia mikrofiltracyjna membrana kapilarna – drobne "sito" o miliardach porów o wielkości 0,05–0,1 mikrona. Pory membrany są do 800 razy mniejsze niż grubość ludzkiego włosa i znacznie mniejsze niż cząsteczka bakterii lub pasożytów jelitowych. Zatrzymują one także pyłki roślin, co oznacza, że woda jest bezpieczna dla dzieci, alergików i osób starszych. Przegotowywanie wody kranowej przefiltrowanej za pomocą do dzbanka elektronicznego Aquaphor J.Shmidt 500 nie jest konieczne.

Czysta woda zawsze pod ręką

A dla tych osób, które smakiem dobrej wody chcą się cieszyć również poza domem, Aquaphor przygotował butelki filtrujące: niewielkie, wydajne, o ciekawym designie i kolorach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących aktywny tryb życia i podróżujących, bo dzięki butelce filtrującej czysta woda zawsze pod ręką! Butelka z wkładem filtrującym usuwa chlor, metale ciężkie, alergeny, poprawia smak i zapach wody. Jest bardzo lekka, można ją mieć zawsze pod ręką i w każdej chwili zaspokoić pragnienie. Dostępna jest w 6 energetyzujących kolorach, a aksamitna silikonowa powłoka zapobiega wyślizgnięciu się z rąk.

Co ważne – butelka posiada podwójne zabezpieczenie przed przeciekaniem, nie obawiaj się więc włożyć ją do plecaka czy torebki. Dla wygody została zaprojektowana również jej pojemność. To 500 ml - idealne do utrzymania równowagi i odpowiedniego nawodnienia organizmu. Butelka wykonana z odpornego na uderzenia Tritanu i wolna od bisfenolu (BPA free).

Partnerem jest Aquaphor
Źródło artykułu:WP abcZdrowie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij: