Codzienne picie wody© Shutterstock | Copyright (c) 2022 Pixel-Shot/Shutterstock. No use without permission.

5 powodów dla których warto pić wodę filtrowaną

Dariusz Nowak
Dariusz Nowak
3 listopada 2022

Chociaż wszyscy wiemy, że wodę należy pić, to zdarza nam się zapomnieć o regularnym nawadnianiu organizmu. Efekty od razu widać na naszej skórze, ale i w ogólnym funkcjonowaniu organizmu. Dlaczego zawsze warto mieć pod ręką dzbanek filtrujący? Znaleźliśmy 5 korzyści.

Poprawia metabolizm

Każdy człowiek powinien wypijać ok. 3 litra wody dziennie. Skąd taka ilość? Przyjmowaną zasadą jest 1 litr wody na 30 kg. Ta dawka powinna się zwiększyć podczas upałów lub uprawiania sportu.

Rano potrzebujemy najwięcej wody – ok. 0,7 litra. Chociaż początkowo może wydawać się nam to trudnym zadaniem, to dzbanek z filtrowaną wodą powinien nam pomóc. Wystarczy postawić go koło łóżka i sięgać za każdym razem, kiedy chcemy się napić. Wodę pijemy małymi łyczkami według zasady – im częściej, tym lepiej.

Poza tym warto pamiętać o tym, że woda jest najważniejszym płynem przyjmowanym w ciągu dnia.

Filtrowana woda jest eko

Korzystanie z filtrów do wody wpływa korzystnie na środowisko. W jaki sposób? Nie musimy kupować plastikowych butelek, które rozkładają się kilkaset lat. Środowisko naturalne pozostaje czyste.

Filtracja wody jest tańsza

Jednorazowo za dzbanek filtrujący zapłacimy ok. 80 złotych, natomiast za filtr – ok. 20 złotych. Im więcej możliwości będzie posiadało wybrane urządzenie, tym bardziej cena wzrośnie, jednak nie przekroczy 150-200 złotych.

Uświadamiając sobie poniesiony koszt, szybko zdamy sobie sprawę, że zamontowanie filtra wiąże się z niską ceną eksploatacji.

Filtrowana woda jest smaczna

Filtrowana woda kranowa jest smaczna, a także pozbawiona nieprzyjemnego zapachu chloru, który eliminuje chęć na łyk orzeźwiającego napoju. Chętniej sięgamy po herbatę lub kawę, zapominając, że kiedy wstajemy, warto wypić co najmniej jedną szklankę wody.

Filtrowana woda, czyli zmiany od zewnątrz

Stosowanie się do powyższych zasad sprawi, że poprawimy metabolizm, ale to nie wszystko. Miękka, jędrna skóra oraz brak pomarańczowej skórki – to podstawowe sygnały świadczące o tym, że w naszym organizmie zaczęły zachodzić pozytywne zmiany. W ulubionym dzbanku filtrującym możemy zamontować wkład z magnezem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że woda posiada składniki mineralne, których potrzebujemy.

Źródło artykułu:WP abcZdrowie